Říjen 2010

Nový manga blog

31. října 2010 v 10:21 | Žvejka
Malý člobrdové, elfové, trolové, skřítci, barbaři a nebo jiné bytosti,
Žvejka založila nový blog. Né, nebojte, tento rušit nebudu, ani se nehodlám stěhovat. Jen prostě tento blog nechci zahltit mangou. Proto budu ráda, když navštívíte mé nově vzniklé stránky. :)) Berte také v potaz, že s mangou začínám (kreslim ji asi měsíc?)

Amai Yume (Sladké snění)

Kresba: Žvejka
Scénář: Rebeka
Pomocný scénář: Žvejka, Nimwen
Vychází ze Sarii příběhu

Budoucí manga

29. října 2010 v 20:58 | Žvejka |  Obrázky (c)
manga obr.

Noc a den

26. října 2010 v 19:20 | Žvejka |  Obrázky (c)
noc a den

Ti malí

25. října 2010 v 12:14 | Žvejka |  Makro

...

Aktualizace blogu

25. října 2010 v 11:01 | Žvejka
Ahoj lidi. Prozamala jsem staré články, upravila rubriky, aktualizovala odkazy. Doufám, že vše bude bez potíží a chyb fungovat. Kdyby něco nešlo, budu ráda za upozornění :)))

Zpověď

20. října 2010 v 21:26 | Žvejka |  Moje povídky a myšlenky
Jednou po 100 letech jsem napsala něco jiného, než Sarii příběh. Radujte se! ;) I když nejsem si jistá, jestli máte z čeho.. řekněme, že tento příběh spadá do stejného světa... jen je o jiných lidech, jiném místě... vlastně nevím, proč toto nazývám příběhem. Na příběh je todílko příliš krátké... takže přesnější bude označení dopis.

Našli jste tento dopis vedle mého mrtvého těla a ptáte se proč? Proč člověk jako já páchá sebevraždu? Tento dopis vám možná podá dostatečnou odpověď. Píši ho… možná z jakéhosi sobectví a aby můj příběh nebyl zapomenut…a možná také proto, aby lidé, kteří ho budou číst a není pro ně ještě pozdě, neudělali stejnou chybu jako já.


Death Note- zamyšlení

15. října 2010 v 18:53 | Žvejka |  Moje povídky a myšlenky
Píšu tu takovou malou úvahu. Ani nevím, jestli bude dávat smysl. Píšu jen proud svých myšlenek, který nemusí ani nikoho zajímat.. jen se potřebuji vypsat. No, možná by mohlo zajímat a mohli by mě pochopit dva určití človíčci...možná i víc, nevím. Jsem smutná... Ptáte se proč? Jestli ano, tak čtěte dál, když ne... Nečtěte to. Jak už jsem říkala, píšu jen své myšlenky, bez jakýkoliv vedlejších úvah a čehokoliv jiného... ani tuto myšlenku nebudu nijak upravovat, (možná překlepy, kterých tu bude požehnaně), kdybych to upravila, nebylo by to ono... Nechám proudit myšlenky ve své hlavě a prsty psát text...

Jsem nemocná, vlastně už od konce srpna téměř v kuse.. pořád.. z něčeho se dostanu a hned onemocním znovu, už jsem z toho vážně unavená.. Dneska mě znovu dostihla chřipka a zůstala jsem doma... V posledních pár dnech jsme se o volných chvílích dívala na jedno anime- Death Note...

Dneska, když jsem zůstala doma, jsem se na něj dodívala... Ano, tato úvaha bude o tomto anime... (určitě jsme odradila spoustu dalších lidí od čtení). Rebeka a Nimwen mě nejvíc znají a musí jim být jasné, koho jsem měla v tomto anime nejraději. Sice neočekávám, že by někdo další tento článek četl, možná v to i doufám, ale kdyby náhodou, tak to tu zmíním. Mám obecně nejraději záporňáky, složité charizmatické a inteligentní postavy (bohužel i v realném životě, což mi ho dost komplikuje), tudíž v tomto anime by bylo s údivem, kdybych neměla ráda Lighta. Nezklamu vás, ano, měla jsem ho ráda.. i když.. s ním ve všem nesouhlasím a občas mi lehce lezl na nervy... vlastně na mě byl trochu moc fanatický a no... nevím, jak přesně dokončit tuto myšlenku, tak to nechám být...

Ale musím uznat, že mě toto anime opravdu zasáhlo a donutilo přemýšlet.. přemýšlet nad tím co je morální... jestli byl spíš kladná nebo záporná postava... V poslední době jsem se taky nedívala moc na zprávy... až dneska jsem zahlédla jednu zprávu na internetu… zmizení malé holčičky... byla to vlastně první věc, kterou jsem četla po tom, co jsem se dodívala ten seriál.. a.. udělalo se mi z toho totálně špatně... vlastně mě to rozbrečelo... opravdu.... a hrozně zasáhlo... a donutilo uvažovat o tom anime ještě víc... a zjistila jsem, že Lighta chápu... prostě jsme se na to podívala z více stránek... Omlouvám se, že to sem píšu, jenže musela jsem... prostě to držím v sobě... je mi z tohoto "prohnilého světa" (citace) špatně... Nepochopte to nesprávně, je se mi z toho všeho chce teď brečet… Vlastně se mi už slzy povedly zahnat, ale to nic nemění.
Jak se můžou dík takové věci? Jak někdo může ublížit malým dětem? Je to vůbec pak člověk? Kdyby existoval někdo, kdo by to dokázal překazit... žilo by se líp… Kdyby existovalo Death Note, tak bych chtěla znát jména a sehnat si pořádnou sadu propisek… =) ano, jsou to naivní myšlenky.. nikdy nemůže existovat takový svět, jaký chtěl Light... jenže... no, každý se můžete nad tím zamyslet sám... jaký asi by byl svět, kdyby lidé se k sobě chovali ohleduplně a neničili cizí životy...Co jsem tím chtěla říct? Asi ani sama nevím.. prostě jsem to napsala, tak se s tím smiřte ;)