Listopad 2008

Před prodlouženou

30. listopadu 2008 v 12:01 | ŽvEjKa |  Já XD
Tady máte 2 fotky mě před prodlouženou. :D Líběj se mi moje šaty, ale toho oblyčeje si raději nevšímejte... (Foceno tátou)

Fotky s dětma z Radovánku

30. listopadu 2008 v 11:47 | ŽvEjKa |  Popelnice xD
Na moje fotky z této akce se můžete podívat buďto na rajče: http://zvejka17.rajce.idnes.cz/Den_s_Radovankem_29.11._08/ nebo na moje a Hwi stránky http://majkybanda.blog.cz/0811/den-s-detma-z-radovanku-29-11-08.

Dva dny

30. listopadu 2008 v 11:43 | ŽvEjKa |  Popelnice xD
Ve čtvrtek jsem bohužel nebyla u koní, protože jsem měla první prodlouženou v Lucerně. Od nás tam byli skoro všichni ze třídy :) Podle toho to také vypadalo další den po ránu. Do školy plno lidí dorazilo až na druhou hodinu nebo vůbec. Ale byl to moc prima večer, noc a ráno. (domů jsme se vrátili asi v 0:30) Tancování mě baví, i když zatím asi moc nejde. Co bych chtěla po 5 lekcích?
Další akci-ples máme 20.12 na což se celkem těším a ve středu nás čeká civilní lekce v tanečních. :) Jsem zvědavá.

Včéra jsem si vynahradila chybění u koní. Měli jsme akci s dětmi z Radovánku. Od nás z koní jsme tam dorazili: já,bráška, Hwi, Eliška a trochu později Mája. Z dalších lidí Verča. Myslela jsem, že nás bude víc. Snad příště. Dopoledne jsme vyčistili koníky a připravili pro děti na vyjížďku. Mezitím nás vylekal Lucky. Koník si lehnul a nemohl vstát asi 15 minut. :( Měla jsem o něj hrozný strach. Nemohl vůbec hýbat zadními nohama jakoby měl křeč. Snažili jsme se mu pomoct vstát, masírovali, Majka volala veterináři. Po nějaké době naštěstí Lucky vstal a klusem utekl pryč :)
Děti dorazili se spožděním. Hned jsme je připravili na ježdění a šli jsme s nima a koníky na procházku. Na oběd jsme všichni zašli do pizzerie a pak jsme šli na mikulášský jarmark, který se v Toulcově dvoře konal.
Večer jsme koníky- Luckyho (který už byl naštěstí naprosto v pořádku), Sáru a Jeřabinu nasedlali a měli jít do průvodu. Já jsem byla jeden z vodičů. Koníci byli hrozně nervozní, tak jsme davy diváků skor jen proběhli.
Večer jsme hráli s dětmi ještě hry. A pak jsem já a bráška museli domů.

Sníh na okraji města

22. listopadu 2008 v 14:32 | ŽvEjKa |  Příroda


Hřiště

21. listopadu 2008 v 21:35 | ŽvEjKa |  Moje povídky a myšlenky
Jednou tu zase máte..hmm..takovou mojí malou úvahu nebo povídku..vlastně nevím co to je... Ale lidi, nemá cenu si to číst. Je to taková hrozná blbost, která mě dneska napadla. Místa z tohoto "útvaru" jsou realná, i když trochu přibarvená...


Byl jeden podzimní den. První vločky přicházející zimy líně padaly z nebe a silný vítr si s nima hrál, jako dítě s hračkou. Než ale dopadly na zem, sluneční paprsky je stihly rozehřát. Ze stromů padaly zbytky zlatavého listí a s vločkami se hnaly o závod. Trošku jsem vám chtěla přiblížit počasí, ve kterém jsem se pomalým krokem vracela ze školy... Sama a zamyšlená... Šla jsem každodenní cestou na zastávku. No, prostě jako vždy. Procházela jsem po chodníčku mezi paneláky a pejskaři, kterých ale nebylo tolik jako obvykle. To bylo asi tím počasím.
Dostala jsem se ze sídliště k špinavému podchodu, kterým musím projít, abych se dostala na druhou stranu silnice a na zastávku autobusu. Prošla jsem ním rychlým krokem, protože tam není zrovna nejvlídněji, hlavně v tuto dobu... I když podchod nedávno trochu rozzářily krezby jakéhosi příběhu nebo nevím čeho, raději se tu moc nezastavuji.

Došla jsem na užší cestičku. Najednou z houští vylétl pár havranů. Ohlédla jsem se. Nedaleko byl dům s oprýskanou omítkou a vedle něj plácek s polorozpadlým plotem končící u domu. Něco táhlo můj pohled k tomuto místu. Za plotem bylo zarostlé dětské hřiště. Koníček na pružině se jen smutně pohupoval pod nápory větru. Pískoviště uprostřed plácku bylo zarostlé a uprostřed něj rostl mladý strom. Určitě ještě před časem si děti na něm hrály s bábovičkami, nebo stavěly hrad. A nyní zapomenuté místo. U pískoviště stála trochu křivá lavička, z které se pomalu loupal nátěr a dřevo pod ním jistě už hnilo.... Skusila jsem si představit, jako to tam vypadalo před lety. Musel to být krásný kout plný smíchu a radostí... Děti jistě sem chodívaly rády. Ale proč už to tak není? Jakto, že lidé zapomněli na toto místo? Žádného člověka se sem nenapadne ani podívat. Všichni kolem procházejí a už neslyší dětský smích. Lidé jsou vlastně hodně nevnímavá stvoření.

Pomalu jsem se probudila ze zamyšlení a vše se rozplynulo v realitě. Vydala jsem se pevným krokem na zastávku. Přestalo sněžit a já začala vnímat chlad zmoklého oblečení a doufala, že autobus brzy přijede.

Wanastowi Vjecy - Lady Karneval

15. listopadu 2008 v 9:57 | ŽvEjKa |  Funny
Good klip.. I když ta písnička je asi lepší od Káji :D XD

Podzim 2008

9. listopadu 2008 v 12:30 | ŽvEjKa |  Příroda


Staré i nové kresby

8. listopadu 2008 v 21:37 | ŽvEjKa |  Obrázky (c)
Tady máte první várku mých obrázků. Některé jsem kreslila už dávno a obrázek dráčka dneska. Všechny jsou kreslené na formát A4. Snad se Vám budou líbit.


Kůň

Dnešek

8. listopadu 2008 v 21:18 | ŽvEjKa
Ahoj lidi, jednou po delší době sem něco píšu. Dneska byl celkem nudný den. Mám pořád teplotu, takže nic moc, nemohla jsem jít ven ani fotit.... teda, nebylo tam hezky, ale focení mi chybí a mám pár nápadů.... Jinakdnešní den bych furt něco vymýšlela. Vymyslela jsem jednu povídku, jenže jsem u sebe neměla žádný papír, takže jsem svoje myšlenky zapomněla :(. Njn, jen takový nápad, který se hed vykouří z hlavy, než ho vůbec dovymyslím... Také jsem měla vymyšlený tento článek, jenže slova mě teď nějak nenapadají.... Aspoň jsem vám sem hodila jednu starou úvahu.
Taky sem hodím pár starých obrázků a jeden, který jsem dneska malovala... :)
Jinak sem přišla asi na to, že kromně na focení sem začla být závislá na čaji, kukuřici a svíčkách, skvělá kombinace. :D
Se mějte hezky a Dobrou noc....

Není růže bez trní....

8. listopadu 2008 v 11:03 | ŽvEjKa |  Moje povídky a myšlenky

Lidi, když už se vracím ke starým věcem, tak, aby tu nebyly jen fotky (za co se moc omlouvám, jsem nenapravitelná), tak sem házím úvahu z 9. třídy.... předčasem, jsem někomu slíbila, že ji sem dám (myslím, že Nimwen)

NENÍ RŮŽE BEZ TRNÍ
(úvaha)
Není růže bez trní. Když se tato věta vezme doslovně, opravdu růže bez trní nejsou nebo takovou odrůdu neznám. Ale byla by taková růže ještě krásná? Nebo by z ní byla jen obyčejná kytka bez tajemství, o kterou se člověk nepopíchá, když ji vezme neopatrně do ruky.
Co se ale může myslet, pokud je tato věta příslovím? Asi tím chce člověk vyjádřit, že nejsou krásné věci bez stinných stránek, trní. Někdy je těžké objevit včas trní a nepopíchat se. Ale bez stinných stránek bychom za chvíli přestali vnímat růže jako něco krásného a vzácného, zevšednily by nám a život by se stal nudným. Někteří lidé vnímají více růže a někteří trní. Ale těm, kteří vnímají víc růže, často nevadí tolik, že se popíchají a o to více se radují z květů, protože nebylo jednoduché je utrhnout.
Někdy mě napadá, že některé trní nemá své růže. Třeba, když člověk zůstane po škole, když je venku krásně. Ale všimnul by si, že je venku krásně, kdyby nebyl po škole? A třeba ho píchnutí poučí, aby se příště víc radoval z kamarádů a pěkného počasí.
Takže růže bez trní není a květy vnímáme o to intenzivněji oč mají více trnů.

   (češtinská úprava a hlavně pak odstranění hrubek: mamka)             

Hříbátko

7. listopadu 2008 v 12:09 | ŽvEjKa |  Koníci :D
Tuším, že tato fotka je ze Sloupu... a hříbě se jmenovalo PollyMary :)

Výstava koní 2006

7. listopadu 2008 v 12:03 | ŽvEjKa |  Koníci :D
Človíčci, procházela jsem svoje staré fotky a objevila jsem neupravené fotky z výstavy koní v Lysé nad Labem. Tak tady je máte... Jsou staré cice skoro 3 roky... ale snad nevadí :D To ještě můj foťák v pohodě žil... to se teď říct nedá

Svíčka

6. listopadu 2008 v 10:02 | ŽvEjKa |  Další